Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Amerika na Zájezdě - Iva Tasková

Amerika na Zájezdě - Iva TaskováAmerika na Zájezdě – Iva Tasková

Kousek americké pohody… O tom, co vše může umět čtyřletý kůň, pokud se připravuje jinými metodami, nás přesvědčila „naše westerňačka“ Iva Tasková, která se klasiků nezalekla a zavítala do stájí JC Zájezd se svým westernovým uměním.

Za svůj domov přijali stáje na Zájezdě jejich dva čistokrevní „quarteři“, žlutý model Lucky (oficiálně Invest In Lucky Jac), kterého vlastní její manžel Luboš, a sportovec Robbie (vlastním jménem When The Beat Goes On), partner Ivy. Triky této disciplíny můžeme díky ní obdivovat denně v přímém přenosu. Její každodenní práce s koněm Robbie je pro nás inspirací a rozšířením jezdeckých znalostí.

Jaké jsou Vaše cíle pro sezónu 2020?
Plány byly takové, že se zúčastním několika závodů nejen pod hlavičkou WRC ČR, ale také show organizovanou asociací AQH. Robbie je mladý koník, který se svojí závodní kariérou teprve začíná, tudíž můj cíl byl hlavně nechat ho okoukat v aréně, ale samozřejmě dobré umístění a tím tak zhodnocení naší dosavadní práce, by mi udělalo velkou radost.

 

Jaký je váš jezdecký vzor?

Mým jezdeckým vzorem je moje kamarádka a trenérka Romana Hofmanová, která vlastně vyprovokovala moje závodní ego, dále Veronika Cejpová, Monika Brunová, Petr Jančík
a Francesco Bassi.

 

Jaký byl váš dosavadní největší jezdecký úspěch? 

Pro mne jsou určitým způsobem velké všechny, ale nejraději vzpomínám na svoji první Bohemian Rhapsody Quarter Show AQHA, 1. místo Hunter Under Saddle Amateur, 1. místo Western Horsemanship Novice Amateur, 2. místo Hunt Seat Equitation Novice Amateur, 6. místo Trail Amateur.

 

Na jakou úroveň ve sportu by ses chtěl/chtěla dostat (sportovní sen)?
Zúčastnit se FEQHA European Championship of American Quarter Horse.

 

Jaký z Vašich koní Vám nejvíce přirostl k srdci?

Tak to není úplně jednoduchá otázka, mým životem prošlo hodně koní a každý v něm nechal nesmazatelnou stopu. Určitě mi v srdci navždy zůstane moje první vlastní klisna Bona, která přesto, že byla „parkuračka“ srdcem i duší a skákání jí narozdíl ode mne bavilo, s klidem, vzala moje rozhodnutí stát se „westerňákem“ a trpělivě snášela moje pokusy i omyly. Pak to byl můj první opravdový, nefalšovaný Quarter Horse. Dokázali jsme spolu udělat pořádný kus práce a jemu vděčím za své dosavadní závodní zkušenosti, úspěchy i neúspěchy. Ovšem tou opravdovou srdeční záležitostí je Robbie, kterého mám od hříbátka a pomalu z něj, doufám, vyroste nejen dobrý sportovec, ale hlavně kamarád.

 

Proč jste si vybrali právě náš areál?

JC Zájezd jsem si vybrala na základě doporučení kamaráda. Zpočátku jsem měla strach- či spíše pochyby. Westernový sport není zrovna u nás v Čechách úplně populární disciplína a tak se mnohdy člověk v anglické stáji cítí „jako nahý v trní“ - jsme zkrátka „ti divní“, asi jako lední medvěd na poušti. První rozhovor s majitelem stáje Vaškem byl velmi příjemný a moje pochybnosti zcela rozehnal. Chtěla bych poděkovat Jezdeckému Centru Zájezd za skvělé a přátelské zázemí, podmínky k tréninkům a profesionální péči ošetřovatelů.

iva.jpgiva1.jpg