Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Domov na čtyři roky - Alex Lockard.

Domov na čtyři roky - Alex Lockard.Začátečník s mladým koněm, a ještě trénování v angličtině. I ti u nás zvládli transformaci na sportovní dvojici. A my jsme na ně právem pyšní.

Poté co se Lockardovi přestěhovali za prací do Prahy, rodiče se rozhodli splnit Alex její sen a hledali stáj, kde bude Alex moci jezdit na pronajatých sportovních koních, jak je v USA častou praxí. Jelikož je Zájezd nedaleko místa jejich bydliště, objevili se Lockardovi jednoho dne i u nás. Bohužel, trend pronajímání je v České republice méně obvyklý, a tak se Alex splnil sen ještě jeden - dostala svého vlastního sportovního koně Centalii. I přesto, že nezkušená Centalia byla na začátku pěkná „challenge“, láska na první pohled zvítězila, a Alex ukázala, co v ní je- krok za krokem se vypracovala od stupně hobby až na úroveň L, za podpory nejen milovnice koní maminky Alex, ale též tatínka.
Společné hodiny nás obohacují vzájemně, jelikož probíhají v angličtině, když je potřeba v tréninku „máknout“, Vašek byl donucen odhodit stud. Na druhou stranu neuvěřitelní Lockardovi se už dokáží domluvit i česky. Jejich pobyt v České republice se však krátí, Alex odchází za moře na univerzitu, a milovaná Centalia letí samozřejmě s ní. Budou nám chybět.
Ale teď již pojďme vyzpovídat Alex, ať se dozvíme jaké cíle, sny má do budoucna?

Jaké jsou vaše cíle pro sezónu 2020?
V sezóně 2020 bych ráda soutěžila na úrovni L**. Pak se přesunu do USA? Kde chci na této úrovni pokračovat.

Jaký je váš jezdecký vzor?
Mé idoly a vzory jsou Ben Maher, Edwina Tops-Alexander, a Brian Moggre.

Jaký byl váš dosavadní největší jezdecký úspěch?
Musím říci, že můj největší jezdecký úspěch je především, že jsem se naučila Centalii vůbec jezdit, a posléze pokračovat až na úroveň ZL, L*. Zato vděčím zájezdskému týmu v čele s Václavem, který nikdy neztratil nervy a víru, že to dokážeme.

Na jakou úroveň ve skokovém sportu by ses chtěl/chtěla dostat (sportovní sen)?
Jednou chci závodit v Grand Prix na Global Champions Tour.

Jaký z Vašich koní Vám nejvíce přirostl k srdci?
Má Centalia, ušly jsme společně dlouhou cestu, a nemohu se dočkat, jak nám to půjde v USA.

Proč jste si vybrali právě náš areál?
Před třemi lety jsme se s rodinou přestěhovali do České republiky. Zájezd jsme si vybrali, protože je pěkně zařízen, a jsou zde trenéři, kteří nás připravili v angličtině, pomohli mi vybrat koně, trénovat a závodit. Za čas strávený s nimi to budu vždy vděčná, že jsem mohla být součástí.

 

Home for four years - Alex Lockard.

A beginner with a young horse, trainings in English language. Ups, how to deal with that? Do it the Vaclav way, success guaranteed. We are so proud for Alex and Centalia, whose tough work and patience transformed the two beginners into successful show jumping pair.

After moving from USA to the Czech Republic, the Lockards started searching for a stable with the possibility of renting sport horses for show jumping, the praxis common in the States. As Zajezd isn’t very far from their home, one day we met them on our barn. Unfortunately, it’s not very common in the Czech Republic to rent sport horses, so Alex’s parents fulfilled her dream and purchased a sport horse- Centalia. Although Centalia was “a challenge”, the love on the first sight was stronger than any circumstances and helped Alex fight and win. She made it from beginner’s level up to L, supported not only by a horse-loving mum, but also a dad.
The training lessons together enrich each other, as they take place in English, when it is necessary to work hard in training; Vašek was forced to shed the shame. On the other hand, the incredible Lockards can already speak Czech. However, their stay in the Czech Republic is coming to end, Alex is moving overseas to study at the university, and of course the beloved Centalia flies with her. We will miss them.
But now let's question Alex; let us know what his dreams are for the future?

What are your goals for season 2020?
My goal for the 2020 season is to compete in the L** class here in the Czech Republic before I have to move back to the United States. Then I can continue in L** there.

Who are the riders that inspire you?
My idols and role models are Ben Maher, Edwina Tops-Alexander, and Brian Moggre.

What‘s been your biggest success so far?
I would say that my biggest success has been learning to ride Centalia and going from a terrible beginning to successfully competing in the ZL and L* levels.  The training team at Zajezd made that possible because Vaclav never lost his patience or hope that we could do it.

What is the level you aim to reach (sportsman’s dream)?
I hope to one day compete up to Grand Prix level and compete in Longines Global Champions Tour.

Which of your horses is the „special one“?
My horse, Centalia, is the one that I hold dearest because she is my first horse and she has brought me so far. I cannot wait to see how well we will do in the United States.

What was the reason why you chose JC Zajezd equestrian centre?
I came three years ago because my family moved from the United States to the Czech Republic.  We chose Zajezd because the facilities are so nice, and it was one of the only places near Prague where we found very nice trainers who speak English very well and could help me to find my horse, train, and compete. I will always be grateful for my time as part of the Zajezd team.

8005_019_1_3997.jpeg8005_025_1_1884.jpeg

IMG_1956.jpegIMG_7968.jpeg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů