Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mistrovství české republiky pony, Královice a Frenštát

Mistrovství české republiky pony, Královice a FrenštátTo že to „JCZ“ umí pořádně roztočit, nám předvedl Mirko Jurtela s Corleou a naše pony holky nezůstaly pozadu.

Mirko Jurtela s Corleou, který se zúčastnil závodů 9. 8. v Královicích, kde vyhrál soutěž stupně Z, a my doufáme, že forma nám vydrží a zlato mu cinkne čím dál častěji.

Naše druhá dvoučlenná „skupina“ Kája Studničková a Áďa Včeláková absolvovala ve dnech 19.8-23. 8. vrchol pony sezóny- MČR. Na počet dní nejdelší tříkolová akce nás zprvu vyděsila, nevěděli jsme, co budeme celé dny podnikat, až budeme mít po soutěžích. Nakonec se z toho kromě bezvadných výsledků vyklubal prima výlet, který nebyl jen o závodění.
Jako na každém MČR i zde vše začíná veterinární přejímkou koní, po které následoval trénink v drezurním obdélníku, pro věkovou kategorii Káji Studničkové je každoročně vypsána kombinovaná soutěž, která se skládá z parkuru a drezury. Druhý den nás čekala skokový trénink, na který jsme šli v plném nasazení Pretty, Sargo a Lexík.

Kája začínala v prvním kole drezurní úlohou Z1 , kterou zajela dvakrát se stejným výsledkem 61,026% a skončila na 13. místě. Druhé kolo již bylo skokové s hodnocením na styl, a výsledná známka 8 ji posunula na místo 7. To nás ohromně motivovalo zabrat, zhodnotit všechny hodiny tréninků a vydat ze sebe opravdu vše. 3. kolo před námi a pohodová Kája vypadá, že jí stres úplně minul. Jede svou životní jízdu s ohromným výsledkem - známkou 8,5, ale na začátku si projede omylem startovní fotobuňkou a výsledek je tak zatížen chybou za kruh. Pro nás je vítězkou, ale pravidla jsou neúprosná, a kroužek jí odsouvá na (i tak výborné) 7. místo.

Kategorie 14-16 let byla parketou Ádi Včelákové. V prvním kole předvedly rutinovanou velice pěknou jízdu, však se smolnou jednou chybkou. Pak jsme si opět ověřili, že nejvíc záleží na tom, jaké máte štěstí. Ve druhém kole na Áďu dolehla nervozita a vyrobila si 8 trestných bodů, ve třetím kole si Pretty ušlápla podkovu, pravděpodobně ji bolela noha, a svou jezdkyni dovezla pouze před trojskok, přes který se jí již nechtělo. Co se dá dělat, snad další MČR budeme mít více štěstí, Ádě se již podařilo mnohokrát prokázat, že na výšku 110 cm mají.

Výjezd to byl velice náročný díky vysokým teplotám, proto jsme rádi, že jsme vše absolvovali ve zdraví, a podařilo se nám ve chvílích volna vyrazit na výlety na vyhlídku či do lomu, a posedět s přáteli.

Ve stejném termínu absolvovala Kristina Rejnková s Erisou a Čilikou závody ve Frenštátě, kde absolvovala své první L*, a zakončila tak letní tréninkový pobyt ve stáji SKL Trojanovice.

mcr.jpgmcr1.pngmcr3.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů