Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Máme mistryni Oblastního mistrovství!

3 medaile z Oblastního mistrovství Prahy putují do Zájezda a o krok blíže k MČR máme i po Zduchovicích.

Náš výjezd tentokrát směřoval na OM Praha do Hradišťka u Sadské, kde probíhalo třídenní mistrovství oblasti Praha. V pátek byly na programu pony soutěže. Nejmladší, teprve osmiletá Karolína Studničková a Sargo byla první výherkyní poháru a medaile za 2. místo v kategorii 8–10 let. S Lexíkempak v otevřené soutěži ZLP přibylo krásné 6. místo.
Její starší stájová kolegyně Adéla Včeláková si však ve své kategorii 14-16 let dojela se svoji Pretty pro mistrovsky titul a druhý pohár a medaili.
Že to ÁděHradištku sedlo, potvrdila druhým mistrovským titulem v kategorii dětí na velkých koních v sedle Askanyho.
Další úspěšnou účastnicí byla i Varvara Kozačuk s Davínou, kterou bohužel od předních pozic vždy připravila smolná jedna chybička.

Ještě jedna medaile putovala do našeho kamionu díky skvělé Míše Gödeové v sedle Quante- v sobotu po prvním kole vedla, a v neděli po dramatickém rozeskakování vybojovala třetí místo v kategorii žen.
Dalším želízkem byl pro naši stáj Václav Studnička, který měl v mistrovské soutěži seniorů stupně S*, S**Winnie the Pooh, kterého jedna chybka v sobotu odsunula na jinak výborné 6. Místo, v neděli se jim dařilo bez chyby. Jeho druhá klisna Bonie zde absolvovala svůj prní parkur výšky S, který absolvovala výborně, a v neděli se za odměnu proskočila na úrovni L.
A že vodíme celá rodina, potvrdila i jeho manželka Taťána Studničková s Béďou, která se zúčastnila v sobotu soutěže stupně L* za 4.tr.b. a v neděli šli parkur stupně Zl s chybičkou na posledním skoku.
Pro Jezdecké centrum Zájezd to byli skvělé závody plné pohody, radosti a nadšení nás všech. Děkujeme všem, co přišli fandit a podpořili nás a pomáhají nám být v našich výkonech co nejlepší.

Na první dvoudenní závody v sezóně vyrazil bez podpory trenéra Vaška pouze s mamkou Tycho Rejnek a skvělá DelGrace. I přes nepřízeň počasí se jim podařilo splnit díky dobře odjetému parkuru S**  s jednou chybou další část kvalifikace na MČR.

Velká gratulace patří našim svěřencům, a všichni se již těšíme na další výjezd.

E8ED37E6-DEF5-4C41-BAA8-38BD45666E26.jpeg5177244F-39C9-4049-BB98-4DA94ED01403.jpegDEE22CA5-9F85-4A76-8CEF-C7CB1108950D.jpeg


Publikováno 15. 7. 2020 12:48
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Trenéři našich juniorů se nezastaví

Nejsme z cukru, déšť nevadí – hlavně že se zlepšujeme!
Dne 20.6 jsme vyrazili do deštivé Rudné u Prahy se dvěma statečnými juniorkami, které startovaly s méně zkušenými koníky.

Holky jely jen jednu soutěž a to stupně ZM, kde Nela se svým Chellanem vybojovala 3. místo a Agáta s Wettem jela za jednu chybičku, ale zajela velmi hezkou jízdu.

Snad se naše podpora vyplatila, my jsme spokojeni a děvčatům patří velká gratulace, odvedly kus poctivé práce! Velké díky patří i fandícímu týmu, který si přivstal a přijel holky s námi podpořit.

V netradiční den, a to úterý, startovali v Martinicích poníci na každoročních „Pony days“.
Tycho Rejnek se dvěma koňmi odjížděl ze závodů s nula trestnými body! S Del Grace dokonce splnil třetinu kvalifikace na MČR. Domíkovi, jak mu u nás říkáme, slíbil, že se příště pustí již do vyšší obtížnosti. I s ním se vydaly naše dvě členky Kristi a Jasi pomáhat, a jistě přispěly k dobrému výkonu.

Moc díky, že držíme spolu!
105705861_704953923402472_2879243077566382851_n.jpg106110575_616079155672748_8011963743430214833_n.jpg


Publikováno 26. 6. 2020 12:09

Domov na čtyři roky - Alex Lockard.

Začátečník s mladým koněm, a ještě trénování v angličtině. I ti u nás zvládli transformaci na sportovní dvojici. A my jsme na ně právem pyšní.

Poté co se Lockardovi přestěhovali za prací do Prahy, rodiče se rozhodli splnit Alex její sen a hledali stáj, kde bude Alex moci jezdit na pronajatých sportovních koních, jak je v USA častou praxí. Jelikož je Zájezd nedaleko místa jejich bydliště, objevili se Lockardovi jednoho dne i u nás. Bohužel, trend pronajímání je v České republice méně obvyklý, a tak se Alex splnil sen ještě jeden - dostala svého vlastního sportovního koně Centalii. I přesto, že nezkušená Centalia byla na začátku pěkná „challenge“, láska na první pohled zvítězila, a Alex ukázala, co v ní je- krok za krokem se vypracovala od stupně hobby až na úroveň L, za podpory nejen milovnice koní maminky Alex, ale též tatínka.
Společné hodiny nás obohacují vzájemně, jelikož probíhají v angličtině, když je potřeba v tréninku „máknout“, Vašek byl donucen odhodit stud. Na druhou stranu neuvěřitelní Lockardovi se už dokáží domluvit i česky. Jejich pobyt v České republice se však krátí, Alex odchází za moře na univerzitu, a milovaná Centalia letí samozřejmě s ní. Budou nám chybět.
Ale teď již pojďme vyzpovídat Alex, ať se dozvíme jaké cíle, sny má do budoucna?

Jaké jsou vaše cíle pro sezónu 2020?
V sezóně 2020 bych ráda soutěžila na úrovni L**. Pak se přesunu do USA? Kde chci na této úrovni pokračovat.

Jaký je váš jezdecký vzor?
Mé idoly a vzory jsou Ben Maher, Edwina Tops-Alexander, a Brian Moggre.

Jaký byl váš dosavadní největší jezdecký úspěch?
Musím říci, že můj největší jezdecký úspěch je především, že jsem se naučila Centalii vůbec jezdit, a posléze pokračovat až na úroveň ZL, L*. Zato vděčím zájezdskému týmu v čele s Václavem, který nikdy neztratil nervy a víru, že to dokážeme.

Na jakou úroveň ve skokovém sportu by ses chtěl/chtěla dostat (sportovní sen)?
Jednou chci závodit v Grand Prix na Global Champions Tour.

Jaký z Vašich koní Vám nejvíce přirostl k srdci?
Má Centalia, ušly jsme společně dlouhou cestu, a nemohu se dočkat, jak nám to půjde v USA.

Proč jste si vybrali právě náš areál?
Před třemi lety jsme se s rodinou přestěhovali do České republiky. Zájezd jsme si vybrali, protože je pěkně zařízen, a jsou zde trenéři, kteří nás připravili v angličtině, pomohli mi vybrat koně, trénovat a závodit. Za čas strávený s nimi to budu vždy vděčná, že jsem mohla být součástí.

 

Home for four years - Alex Lockard.

A beginner with a young horse, trainings in English language. Ups, how to deal with that? Do it the Vaclav way, success guaranteed. We are so proud for Alex and Centalia, whose tough work and patience transformed the two beginners into successful show jumping pair.

After moving from USA to the Czech Republic, the Lockards started searching for a stable with the possibility of renting sport horses for show jumping, the praxis common in the States. As Zajezd isn’t very far from their home, one day we met them on our barn. Unfortunately, it’s not very common in the Czech Republic to rent sport horses, so Alex’s parents fulfilled her dream and purchased a sport horse- Centalia. Although Centalia was “a challenge”, the love on the first sight was stronger than any circumstances and helped Alex fight and win. She made it from beginner’s level up to L, supported not only by a horse-loving mum, but also a dad.
The training lessons together enrich each other, as they take place in English, when it is necessary to work hard in training; Vašek was forced to shed the shame. On the other hand, the incredible Lockards can already speak Czech. However, their stay in the Czech Republic is coming to end, Alex is moving overseas to study at the university, and of course the beloved Centalia flies with her. We will miss them.
But now let's question Alex; let us know what his dreams are for the future?

What are your goals for season 2020?
My goal for the 2020 season is to compete in the L** class here in the Czech Republic before I have to move back to the United States. Then I can continue in L** there.

Who are the riders that inspire you?
My idols and role models are Ben Maher, Edwina Tops-Alexander, and Brian Moggre.

What‘s been your biggest success so far?
I would say that my biggest success has been learning to ride Centalia and going from a terrible beginning to successfully competing in the ZL and L* levels.  The training team at Zajezd made that possible because Vaclav never lost his patience or hope that we could do it.

What is the level you aim to reach (sportsman’s dream)?
I hope to one day compete up to Grand Prix level and compete in Longines Global Champions Tour.

Which of your horses is the „special one“?
My horse, Centalia, is the one that I hold dearest because she is my first horse and she has brought me so far. I cannot wait to see how well we will do in the United States.

What was the reason why you chose JC Zajezd equestrian centre?
I came three years ago because my family moved from the United States to the Czech Republic.  We chose Zajezd because the facilities are so nice, and it was one of the only places near Prague where we found very nice trainers who speak English very well and could help me to find my horse, train, and compete. I will always be grateful for my time as part of the Zajezd team.

8005_019_1_3997.jpeg8005_025_1_1884.jpeg

IMG_1956.jpegIMG_7968.jpeg


Publikováno 22. 6. 2020 10:28
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zduchovice a Chuchle – kvalifikace na MČR nepočkají

Emma Španko a Adélka Včeláková mají tímto splněnou kvalifikaci na MČR a my jim moc gratulujeme. A samozřejmě i jejich trenérovi!

Účasti na Českém skokovém poháru ve Zduchovicích šlo odolat jen těžko, svou letošní premiéru v Czech junior cupu zde absolvovala Emma Španko. Czech junior cupu se zúčastnila s Longines a Electric Lady. Předvedla velmi dobré výkony- první kolo čistě, ve druhém pouze jedna chybka. I ve finále bojovala se ctí, Longines spadla jedna překážka, Electric Lady dvě, přesto bylo umístění ne-medailové, ale velmi slušné- 18. a 19. místo.
S Elis se vydala bojovat s parkurovou elitou, kde se v úvodu dokázala umístit v parkuru stupně S** na výborném 7. místě, v sobotu v L měly pouze jednu chybičku, a v neděli braly krásné 2. Místo za čistý výkon v S*.
Naší další reprezentantkou byla Adéla Chrdlová, rutinovaná účastnice stotřicítkových parkurů. Začala již ve čtvrtek na zahřívací úrovni L*- se svým dlouholetým spolehlivým partnerem Zidanem za čistý výkon 7. místo, Karuso obsadil příčku 11. a Dibadu skončil 19. V pátek v L* Zidane 5., a začaly vyšší soutěže- 125/130 Dibadu perfektní 11. Místo a Karuso bohužel dvě chybky. Sobota:S** - Karuso - 0tr.b., Dibadu - 4tr.b. Zidane měl krásný čistý parkur, ale Adélka nám zabloudila. S** absolvoval Dibadu s jedinou lehkou chybičkou.

Naše mladé pony naděje se moc těšily starty v Chuchli, kterou nemáme daleko, a je to tam moc hezké. Co nás však přivítalo, byly tropické deště, a tak byla celá výprava promočená doslova až na kost. Déšť však nebyl největším překvapením- tím byl ponechaný kurz z velké ceny, plný obratů a barevných skoků, a tak překonání nebylo vůbec jednoduché a děti musely jezdit, jak nejlépe uměly. Kája Studničková startovala ve „svých“ soutěžích ZP a ZLP se Sargem, za jeden bodík za čas a v ZLP již čistě. Ukořistila však krásné 4. Místo v Benjamin Tour. Největší hrdinkou byla však „babi“ Studničková, která od rána statečně v pláštěnce fandila a držela poníky u pracoviště.
Zástupci Trojanovic na Zájezdě Ronald Tycho Rejnek a Del Grace si s nástrahami poradili perfektně, spolehlivá "Gracinka" neudělala ani jednu chybičku, obsadili v ZLP 11. a LP 15. Místo, a k tomu 4. Místo v Pony bronze tour. Tycho prokázal dobrou připravenost i se svým druhým pony Domani D´Oro, se kterým absolvoval ZP a ZLP vždy za chybičku.
Do boje nejtěžšího se vydala Pretty s Adélou Včelákovou. Absolvovaly vždy s jedinou chybkou, což byl výborný výsledek, a bodovaly v SP** 3. místo, též 3 místo v Pony Gold Tour a STP** 4. Místo a 4. Místo v Pony Masters Tour.

Dobrá zábava bude pokračovat v příjemném areálu Martinice, jedeme „na Papouška“, oficiálně tedy Memoriál Jiřího Papouška.
Držte nám palce!

104007704_2751860848377557_7464838676560340057_n.jpg104081361_647471195834222_6909341117948390488_n.jpg

tycho.jpg104409643_1110415496009716_2353044545219526553_n.jpg104199088_737631180307136_5478492449832434355_n.jpg104290104_715417132556885_6792552011221362606_n.jpg

104219759_2557856494527115_7726938532762196586_n.jpg104371227_297541914983715_6894965049827450516_n.jpg


Publikováno 17. 6. 2020 19:54
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Čechy a Morava, skoky a drezúra. Pro „holky ze Zájezda“ žádný problém

Víkend v rytmu sobotní drezúry a skoků v Královicích a Moravském skokovém šampionátu dětí ve Frenštátě pod Radhoštěm.

V sobotu se Karolína Studničková zúčastnila Českého poháru v drezúře na pony v nedalekém Královickém Dvoře, kde si zajela drezuru stupně Z1 se svými poníky JM´s Lex a Sargo. S oběma kluky vybojovala shodný výsledek, který jí zajistil polovinu kvalifikačního minima na MČR, a mimochodem obsadila krásné 5. místo.

V neděli jsme se opět vítali s královickým kolbištěm, kam vyrazila naše Agáta Vagenknechtová s Wettem sbírat zkušenosti do soutěže stupně ZM.

Kristinka Rejnková využila naplno distanční formu výuky a odjela na zkušenou do moravské stáje SKL Trojanovice, kde se pod vedením trenérky Lucie Strnadlové pokusí zúročit pilnou zimní přípravu. Začala tréninkově na úrovni ZM a Z, kde s čistým kontem obsadila slušné 9. místo.

 Dnes a zítra nás můžete přijít podpořit do pražské Chuchle v Praze a o víkendu budeme též ve Zduchovicích.

102624619_571725693721126_923006303547806707_n.jpg

VCN_5580.jpgfb (4).JPGVCN_5279.jpgfb (2).JPG103331261_795944710938577_6847587439312715033_n.jpg

 


Publikováno 10. 6. 2020 16:56
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zduchovice, Martinice, Hradištko - tak by se dal popsat víkend naší stáje.

Zduchovice, Martinice, Hradištko - tak by se dal popsat víkend naší stáje. Největší ekipa vyrážela se 14-ti koňmi do Zduchovic.

V pátek prolomila závodní pauzu Táňa, začala pozvolna, a odstartovala po pěti letech v sedle svého Bédi v Z. Úvod se jim vydařil na výbornou, za celý víkend pak nasbírali pouze jedinou chybičku, a účastnili se soutěží ZL.

O stupeň výše nám startoval Václav Studnička s Bonie 0tr.b., Adélka Včeláková s Askany 0tr.b. a Alex Lockard s Centalií 4tr.b.

V poslední soutěži stupně L* předvedla formu Emma Španko: s Elis skvělé 3. místo, Electric Lady též bezchybně, Longines smolný 1tr.b. za čas,

Václav Studnička s Bonie 0tr.b.

Během dopoledne jsme měli čas připravit poníky, a "poníkovské odpoledne" mohlo začít.
Karolínka Studničková - JM ‘S Lex a Sargo čisté jízdy v ZP a ZLP.
Adélka Včeláková s Pretty v LP 4tr.b.

V sobotu ráno nám dorazila poníkovská posila Tycho Ronald Rejnek, který hned po příjezdu ukořistil v ZP třetí a v ZLP 4. místo. Karolína a Adélka předvedly také čisté jízdy.

Sobotní odpoledne začínalo soutěží Z, kde startoval Václav Studnička s novým koněm Erisou na prvních seznamovacích závodech a hned bez trestných bodů.

V L* jsme měli hned dvě umístění: Emma Španko s Elis obsadila 3. místo a Adélka Včeláková s Askanym 5. místo.
Václav Studnička s Bonie 0tr.b.
Emma Španko s Electric Lady 0tr.b.
Adélka Chrdlová s Karusem 0tr.b.
Adélka Chrdlová s Dibadu 1tr.b.
Emma Španko s Longines 4tr.b.
Alex Lockard nám zapomněla na poslední skok, jinak parádní čistá jízda s Centalií.

V S* měl koně pouze Vašek, a to Winnie the Pooh a jejich jízda byla za nešťastný 1tr.b. za čas.

Závěr víkendu nás opět probouzel do studeného rána, kde na startu v soutěži ZLP byla připravena statečná Kája Studničková, kterou však za brzké vstávání odměnili její dva chlupatí kamarádi čistým výkonem, a radovala se z druhého místa se Sargem a z krásného 5. místa s JM’s Lex.

V SP** jela Adélka Včeláková s Pretty parádní čistou jízdu a dojela si tak pro 2. místo.

V L** bylo nabito- ze 70 startujících! Naše dvě juniorky vybojovaly perfektní výsledky - Adélka s Askanym 4. místo a Emma Španko s Electric Lady 6. místo. Emma v neděli rozhodně neodpočívala, a bojovala i se svými dvěma dalšími koňmi s moc dobrým výsledkem: s Elis 0tr.b., a s mladým Longines za smolnou chybičku, která „stojí“4tr.b.

V S** Václav Studnička s Winnie the Pooh 8tr.b.

Do Martinic se vydala naše stájová kolegyně Evelina Weagová, která ve dvou dnech absolvovala se svými třemi koňmi „rozjezdové“ parkurky st. ZL-L. Povětšinou čisté jízdy završila krásným 10. místem v L se svou stájovou jedničkou ABC Caty.

Champions Tour Hradištko vyrazili dobít Jan Studnička a Petra Štefková. Petra startovala s Forwhat v soutěžích ZL a L a dokončila vždy s jednou smolnou chybičkou.
Nejvyšší soutěž ST absolvoval Jan Studnička se svou jedničkou Espressem také za jednu chybičku, a skončil na 13tém místě.

Děkujeme za skvělé výkony všem našim stájovým kolegům!

A jelikož je naše stáj v plném závodním režimu, můžete zase po víkendu čekat report tentokrát z drezur a parkuru z Královic u Slaného.

 98603434_2375631312729829_4285865521565401088_n.jpg101554634_184052026279859_1453395256266457088_n.jpg101646982_1453178378199611_5543652011368513536_n.jpg101625695_2971898856235162_152243813115494400_n.jpg

101888769_873964329779997_287255130812710912_n.jpg101979321_2757807654348387_5795932738158592000_n.jpg

102707388_737905610080918_4137280037038587904_n.jpg101651913_367226450920784_2208143425331527680_n.jpg

101643927_204385573938477_340520305900388352_n.jpg101805796_576196953302255_2575488645263785984_n.jpg


Publikováno 4. 6. 2020 18:07
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Jak tančit s barevnými překážkami – Adéla Chrdlová

Sebekázeň, preciznost a jezdecká pokora. Tak jedině můžeme Áďu popsat. Ale je třeba přiznat, že disciplinu, rovnováhu a rytmus – vlastnosti tak potřebné pro jezdectví - pěstovala Áďa mnohem dříve, než usedla na koňský hřbet - velmi úspěšně se věnovala modernímu tanci, z čehož jí zůstala překrásná ladná postava.

Myslím si, že u ní se nespleteme, když napíšeme, že bez práce nejsou koláče. Tato jezdkyně a její odhodlání by mělo jít příkladem mnoha jezdcům. Její častá jízdárenská práce bez třmenů nese své ovoce. Jsme zase zpátky v anglickém sedle a naší oblíbené disciplíně parkuru. Dnešní medailonkový příspěvek bude o Adéle Chrdlové. A jaké jsou její cíle, sny?

Jaké jsou vaše cíle do sezóny 2020?
Během letošní sezóny bych se ráda dostala na úroveň ST.

Jaký je váš jezdecký vzor?
Z mužů Kevin Staut, a pak Evelina Tovek, Dani G. Waldman, Edwina Tops-Alexander a další ženské jezdkyně.

Jaký byl váš dosavadní největší jezdecký úspěch?
Zatím jsem neměla takový úspěch, o kterém bych mohla říci, že by byl nejlepší. Mám radost z každého hezkého parkuru.

Na jakou úroveň ve skokovém sportu by ses chtěl/chtěla dostat (sportovní sen)?
Myslím si, že úspěchem by u mě bylo skákat pravidelně a slušně parkury st. ST.

Jaký z Vašich koní Vám nejvíce přirostl k srdci?
Je těžké si vybrat jen jednoho, protože každý z nich je něčím výjimečný. Ale kdybych musela, tak by to byl asi Zidane.

Proč jste si vybrali právě náš areál?
Abych byla upřímná, první věcí bylo, že se areál nachází blízko našeho bydliště. Areál jsme si každopádně i s koňmi moc oblíbili. Máme na vše čas, klid a dostatek místa. A hlavně jsou všichni ve stáji milí a vstřícní.

ada chrdlova 1.jpgAda chrdlova 4.jpg

Ada chrdlova 5.jpgada chrdlova.jpgAda chrdlova 6.jpg


Publikováno 28. 5. 2020 10:07
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Závodní maraton začíná

Po dlouhé pauze jsme opět vyjeli v hojném počtu soutěžit, a to do Jezdeckého centra Zduchovice. Koronapauzu jsme strávili pilnou přípravou, a tak jsme se všichni velice těšili.

Byl to pro nás maraton, po brzkém vstávání jsme začínali první soutěží pony ZP, kde odstartovala svou jezdeckou kariéru naše Kája v sedle JM´s Lex a Sarga. Předvedla pěkné parkury a tak jsme mohli pokračovat do soutěže ZLP, kde Kája obsadila 4. místo. Její stájový kolega Ronald Tycho Rejnek se svojí poničkou Del Grace v soutěži ZP obsadil 5. místo a pěkný výkon předvedl i v soutěži ZLP. V pony soutěžích jsme měli i zkušenou matadorku Adélku Včelákovou s Pretty, ta předvedla dva čisté „zahřívací“ parkury obtížnosti ZP a ZLP.

Poníkovské dopoledne jsme uzavřeli s dobrým pocitem, a plynule se přehouply odpolední soutěže velkých koní. V soutěži ZM startovala Kristinka Rejnková s Čilikou, její výkon byl bez chyb, a byla z toho mašlička. Stejný výkon se jí povedl i v soutěži Z.

Závodní neděle byla ve stejném duchu, a jelikož nás na neděli bylo opravdu hodně, tak jen ve zkratce:

V soutěži Z startovala Míša Gödeová  s Quante – čistě, Adélka Včeláková Askany – čistě,
Alex Lockard a Centalia obsadily 3 místo.

Soutěž stupně ZL nám přála nejvíce: vyhrála Emma Španko se svou novou akvizicí Electric Lady a s Longines šla též bez chyby. Alex Lockard obsadila 4. místo, Míša Gödeová s Quante 0 tr. b., Adélka Včeláková 0 tr. b.

Soutěž stupně L** Emma Španko s Elis 6. Místo, Electric Lady 0tr. b., Longines 4tr. b.

Soutěž stupně S* Václav Studnička Winnie the Pooh 0 tr. b., Emma Španko Elis 4tr. b.

Soutěž stupně 130/135 Václav Studnička s Winnie the Pooh 4tr. b.

 

Co říci na závěr? Zduchovice, máme Vás rádi, a těšíme se na další výjezd, který bude opět k Vám.

Ponici (30).jpgZduchovice (1225).jpgPonici (64).jpgPonici (177).jpgVelci (117).jpgZduchovice (204).jpgZduchovice (299).jpgZduchovice (313).jpgZduchovice (720).jpgZduchovice (875).jpg


Publikováno 21. 5. 2020 10:21
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Z voltiže na parkur – i to je Zájezd – Kristina Claudia Rejnková

„To jsou naši voltižáci“ se ještě nedávno rozléhalo Zájezdem, a do naší plachtové haly vyrážela pravidelně v elasťákách trénovat stojky na cválajícím koni. Díky tomu, že má spíše míry modelky než gymnastky, přesedlala vloni definitivně do sedla rodinných parkuráků.

Po rozlétaném týdnu, kdy jsme měli několik výjezdů se svěřenci, zůstaneme v našem dalším medailonku s hlavou v oblacích, protože naše další svěřenkyně je Kristinka Rejnková, pro kterou do nedávna byla její hlavní disciplínou voltiž. A to, že se Kristinka umí na koni pořádně proletět, nám ukázala se svým koněm mnohokrát. Nyní tato jezdkyně přesedlala na parkur a prozradila nám, co plánuje do budoucna.

Jaké jsou vaše cíle pro sezónu 2020?
Asi spíše pracovat sama na sobě a získávat zkušenosti na skokových závodech.

Jaký je váš jezdecký vzor?
Můj vzor je rozhodně moje trenérka z Trojanovic Lucka Strnadlová.

Jaký byl váš dosavadní největší jezdecký úspěch?
Největší úspěch bylo moje 1. a 2. místo na MČR ve voltiži a 4. místo na mezinárodních závodech v Budapešti.

Na jakou úroveň ve skokovém sportu by ses chtěl/chtěla dostat (sportovní sen)?
Můj sportovní sen je asi dostat na MČR skoky v jednotlivcích.

Jaký z Vašich koní Vám nejvíce přirostl k srdci?
Asi náš pony Dománek (Domani D´Oro), kterého máme již deset let, protože to je můj první kůň a díky němu vlastně jezdím, od začátku to se mnou vydržel. Jel se mnou na několikeré mistrovství, jedny mezinárodní závody, oboje ZZVJ, drezuru i parkurové pony soutěže. Je to náš rodinný kůň a nikdy ho neprodáme.

Proč jste si vybrali právě náš areál?
Na Zájezd jsme se přistěhovali před třemi lety, umožnili nám zde trénovat voltiž, za což jsme byli s rodiči moc vděční, ne ve všech areálech to je možné. Když jsem cvičky pověsila na hřebík, mám tu možnost trénovat přímo s Vaškem, je nás tu víc kdo spolu pojedeme na závody.

image0.jpegimage2.jpegimage1.jpeg


Publikováno 15. 5. 2020 8:31
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Amerika na Zájezdě - Iva Tasková

Amerika na Zájezdě – Iva Tasková

Kousek americké pohody… O tom, co vše může umět čtyřletý kůň, pokud se připravuje jinými metodami, nás přesvědčila „naše westerňačka“ Iva Tasková, která se klasiků nezalekla a zavítala do stájí JC Zájezd se svým westernovým uměním.

Za svůj domov přijali stáje na Zájezdě jejich dva čistokrevní „quarteři“, žlutý model Lucky (oficiálně Invest In Lucky Jac), kterého vlastní její manžel Luboš, a sportovec Robbie (vlastním jménem When The Beat Goes On), partner Ivy. Triky této disciplíny můžeme díky ní obdivovat denně v přímém přenosu. Její každodenní práce s koněm Robbie je pro nás inspirací a rozšířením jezdeckých znalostí.

Jaké jsou Vaše cíle pro sezónu 2020?
Plány byly takové, že se zúčastním několika závodů nejen pod hlavičkou WRC ČR, ale také show organizovanou asociací AQH. Robbie je mladý koník, který se svojí závodní kariérou teprve začíná, tudíž můj cíl byl hlavně nechat ho okoukat v aréně, ale samozřejmě dobré umístění a tím tak zhodnocení naší dosavadní práce, by mi udělalo velkou radost.

 

Jaký je váš jezdecký vzor?

Mým jezdeckým vzorem je moje kamarádka a trenérka Romana Hofmanová, která vlastně vyprovokovala moje závodní ego, dále Veronika Cejpová, Monika Brunová, Petr Jančík
a Francesco Bassi.

 

Jaký byl váš dosavadní největší jezdecký úspěch? 

Pro mne jsou určitým způsobem velké všechny, ale nejraději vzpomínám na svoji první Bohemian Rhapsody Quarter Show AQHA, 1. místo Hunter Under Saddle Amateur, 1. místo Western Horsemanship Novice Amateur, 2. místo Hunt Seat Equitation Novice Amateur, 6. místo Trail Amateur.

 

Na jakou úroveň ve sportu by ses chtěl/chtěla dostat (sportovní sen)?
Zúčastnit se FEQHA European Championship of American Quarter Horse.

 

Jaký z Vašich koní Vám nejvíce přirostl k srdci?

Tak to není úplně jednoduchá otázka, mým životem prošlo hodně koní a každý v něm nechal nesmazatelnou stopu. Určitě mi v srdci navždy zůstane moje první vlastní klisna Bona, která přesto, že byla „parkuračka“ srdcem i duší a skákání jí narozdíl ode mne bavilo, s klidem, vzala moje rozhodnutí stát se „westerňákem“ a trpělivě snášela moje pokusy i omyly. Pak to byl můj první opravdový, nefalšovaný Quarter Horse. Dokázali jsme spolu udělat pořádný kus práce a jemu vděčím za své dosavadní závodní zkušenosti, úspěchy i neúspěchy. Ovšem tou opravdovou srdeční záležitostí je Robbie, kterého mám od hříbátka a pomalu z něj, doufám, vyroste nejen dobrý sportovec, ale hlavně kamarád.

 

Proč jste si vybrali právě náš areál?

JC Zájezd jsem si vybrala na základě doporučení kamaráda. Zpočátku jsem měla strach- či spíše pochyby. Westernový sport není zrovna u nás v Čechách úplně populární disciplína a tak se mnohdy člověk v anglické stáji cítí „jako nahý v trní“ - jsme zkrátka „ti divní“, asi jako lední medvěd na poušti. První rozhovor s majitelem stáje Vaškem byl velmi příjemný a moje pochybnosti zcela rozehnal. Chtěla bych poděkovat Jezdeckému Centru Zájezd za skvělé a přátelské zázemí, podmínky k tréninkům a profesionální péči ošetřovatelů.

iva.jpgiva1.jpg

 


Publikováno 30. 4. 2020 12:44